پشم شیشه و انواع محصولات آن و کاربرد های آن چیست؟

پشم شیشه و انواع محصولات آن و کاربرد های آن چیست؟

الناز شاکردوست
عکس و بیوگرافی الناز شاکردوست
یوسف تیموری
عکس و بیوگرافی یوسف تیموری

پشم شیشه و انواع محصولات آن و کاربرد های آن چیست؟

پشم شیشه و انواع محصولات آن و کاربرد های آن چیست؟

خرید پشم شیشه

پشم شیشه یا فایبرگلاس محجوعه ای از الیاف های شیشه 4 الی 6 میلی متری که از ضایعات شیشه ها پنجره و بطری های شیشه ای و شن و ماسه و تولید می شود. از مواد عایق که بسیار انعطاف پذیر شکل پذیر و نرم سبک و که به شکل های پرکاربرد مانند تخته ای ، رولی یا لحافی ، عایق لوله و فله ای جهت عایق بندی ساختمانها و دیگر صنعت ها استفاده می شود.

قیمت پشم شیشه

قیمت پشم شیشه نسبت به انواع محصولات آن متفاوت است. قیمت پشم شیشه بر اساس ضخامت، نوع محصول،دانسیته ، نوع فویل آلومینیوم و متالایز، قیمت گذاری می شود . ولی عواملی نیز وجود دارد که در قیمت پشم شیشه تاثیر زیادی دارند مانند .هزینه های جابجایی، رقابت با سایر تولید کنندگان، موجودی در بازار فروش، کیفیت الیاف ، خدمات شرکت های تولید کننده.

پشم شیشه چیست؟

پشم شیشه مواد عایق مرکب از الیاف های ظریف و نازک و سبک شیشه که از مذاب شیشه با به دام انداختن هوا در میان الیاف ها خاصیت عایقی به خود گرفته است. گاهی به آن فایبرگلاس نیز می گویند. اما فایبرگلاس در ایران به ماده ای اطلاق می شود که از الیاف شیشه و از دو رزین تولید می شود. از رزین و هارد نر که الیاف شیشه باعث مقاومت فشاری در فایبرگلاس می شود.

انواع پشم شیشه

پشم شیشه ها به شکل هایی تولید می شوند که کاربردی باشند و بتوان همه جای خانه را عایق نمود عمده محصولات پر کاربرد پشم شیشه عبارتند از :

پشم شیشه تخته ای یا پانلی یا ورقه ای

پشم شیشه تخته ای یا پانلی

پشم شیشه تخته ای یا پانلی یک عایق تخت و صاف و به صورت ورق یا شیت است که کاملا از الیاف شیشه تولید می شود. از ضخامت 2.5 سان تا 10 سانت در انواع ابعاد های مختلف تولید می شود ولی ابعاد استاندارد این عایق با عرض 60 سانتیمتر و طول آن 120 سانتیمتر تولید می شوند. ضریب هدایت حراتی 0.029 می باشد. این عایق مخصوص مکان های صاف مانند دیوار ها و کف ساختمان و سقف بین واحدهای ساختمان کاربرد دارد.

پشم شیشه رولی یا لحافی فویل دار

پشم شیشه رولی یا لحافی فویل دار

پشم شیشه رولی یا لحافی از الیاف های بسیار ظریف و نرم و سبک ساخته شده است که یه صورت پتوی پشمی می ماند این الیاف ها به راحتی از هم جدا می شوند. ولی برای جلوگیری از پراکندگی الیاف ها از فویل آلومینیوم جهت روکش استفاده می شود.ا ستقامت محصول را بالا می برد و در موقع نصب به راحتی نصب می شود. پشم شیشه پتویی فویل دار در عرض استاندارد120 سانت و با طول های 10 الی 15 متر و از چگالی 8 الی 24 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شوند.

پشم شیشه لوله ای

پشم شیشه لوله ای

پشم شیشه لوله ای یک عایق که به اندازه قالب انواع سایز لولها می باشد و جهت عایق بندی لولههای گرم و سرد استفاده می شود. این عایق از لرزش لوله ها جلوگیری می کند و صدا های مایعات ی که در داخل لولهه هستند ار می گیرد. مانع از خروج انذژی گرمایی و سرمایشی می شود. و عمده کاربرد آن در عایق بندی لولها و دود کش ها می باشد. و با انواع روکش فویل آلومینیوم و کاغذ کرافت تولید می شود.

آیا پشم شیشه آتش می گیرد

عایق پشم شیشه به عنوان یک جاذب حرارت استفاده می‌شود و معمولاً به عنوان یک ماده غیرقابل اشتعال معرفی می‌شود. این به این معناست که در شرایط عادی، پشم شیشه به سرعت آتش نمی‌گیرد و در معرض حرارت مستقیم نیز اشتعال نمی‌شود.

اما در صورتی که به هر دلیلی پشم شیشه با مواد قابل اشتعال در تماس باشد یا در شرایط خاصی نظیر دمای بسیار بالا یا حضور مواد سوزان، ممکن است آتش بگیرد. برای استفاده صحیح از عایق‌های پشم شیشه و جلوگیری از حوادث، به دستورالعمل‌ها و توصیه‌های تولید کننده مراجعه شود و اطمینان حاصل شود که محیط استفاده از این محصولات ایمن است.

ایزوگام پشم شیشه ایران

ایزوگام یک مواد عایق پیش ساخته شده است. ماده ای که برای آب بندی سطوح هایی مانند حمام ها ، سرویس های بهداشتی ، دیوار ها ، استخر ها استفاده می شود ماده ای که از قیر معدنی ، پلی استر ها، و تیشو یا الیاف شیشه تولید می شود.

قیمت پشم شیشه کیلویی

قیمت پشم شیشه در هر کیلو نسبت به نوع محصول درجه 1 و 2 محاسبه می شود .قیمت هر کیلو پشم شیشه فله 5 هز ار تومان است . ولی پشم شیشه های که دارای انواع شکل ها هستند به صورت متر مربع و قطعه ای فروخته می شود.

قیمت پشم شیشه بالشتی

قیمت پشم شیشه پلی استر ممکن است متغیر باشد و به عوامل مختلفی مانند نوع و ضخامت پشم شیشه، کیفیت مواد استفاده شده، ساختار سلولی، و همچنین بازار محلی و شرایط اقتصادی بستگی داشته باشد. همچنین، تامین‌کنندگان مختلف نیز ممکن است قیمت‌های متفاوتی داشته باشند.

تفاوت پشم شیشه با پشم سنگ

پشم شیشه چیست

پشم شیشه یک عایق معدنی نرم و سبک و انعطاف پذیر و غیر سرطانی و همچنین قدیمی ترین عایق الیافی فیبری سوزنی است که کاربرد زیادی در ساخت و ساز ها و تولید فایبر گلاس است . ماده ای که دمای برودتی آن منفی 15- و حراتی آن مثبت 250+ درجه سانتیگراد است.

پشم سنگ چیست

پشم سنگ ماده ای طبیعی که از سنگ تولید می شود. نوعی الیاف که از خانواده عایق های معدنی است و سبک و انعطاف پذیر و در برابر آتش مقاومت زیادی دارد.

دانسیته پشم شیشه چیست

دانسیته یا چگالی پشم شیشه از 8 الی 120 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود. ضخامت و چگالی پشم شیشه در مقاومت در برابر گرما و حرارت تاثیر زیادی دارد.

دانسیته پشم سنگ چیست

دانسیته پشم سنگ نسبت به پشم شیشه بیشتر است و الیاف های آن نیز در برابر پشم شیشه سنگین تر می باشد. چگالی پشم سنگ ار دانسیته 25 الی 200 کیلوگرم در متر مکعب تولید می شود به همیین دلیل مقاومت حرارتی پشم سنگ نسبت به پشم شیشه بیشتر است. مقاومت برودتی پشم سنگ منفی 30- درجه سانتیگراد و دمای حرارتی آن مثبت 750+ درجه سانتیگراد است .

پشم سنگ و پشم شیشه مواد عایقی هستند که محافظی در برابر آتش شناخته می شوند. ولی به دلیل بالا بودت مقاومت حرارتی پشم سنگ نسبت به پشم شیشه پشم سنگ کاربرد بیشتری در عایق بندی ساختمان دارد. مقاومت حرارتی پشم سنگ 1250 درجه سانتیگراد است.

آزبست یا پشم شیشه کدام بهترین عایق است

آزبست و پشم شیشه هر دو یک عایق الیافی هستند ولی تفاوت آنها در مضرات و معایب آن است ه ردو دما برودتی و حرارتی یکسانی دارند. ولی آزبست یک مواد عایق سرطان زا است. ولی پشم شیشه یک عایق معدنی است. که از ضایعات تولید می شودو سرطان زاز نیست.

کاربرد پشم شیشه

پشم شیشه کاربرد های فراوانی در ساخت و ساز های ساختمانی و عایق بندی ها و انواع صنعت ها دارد برخی از کاربر های پشم شیشه عبارتند از :

عایق کاری تاسیسات

• لوازم خانگی
• اجاق گاز های فردار
• صنعت خودرو سازی
• در صنعت هوا و فضا
• صنعت هواپیما سازی
• عایق صوتی، حرارتی، برودتی
• پوشش سقف زیر ورق های شیروانی

پشم شیشه ایران

پشم شیشه ایران اولین و بزرگترین کارخانه تولید کننده عایق پشم شیشه در ایران است و نام تجاری آن ایزوران می باشد. شرکت پشم یشه ایران انواع محصولات پشم شیشه را تولید می کنند . علاوه بر محصولات پشم شیشه نوعی عایق رطوبتی بنام ایزوگام را نیز تولید می کند. که به جای قیر و گونی استفاده می شود. این عایق از قیر معدنی و انواع پلی استر ها و پلی اتیلن و الیاف شیشه تولید می شود.

خرید پشم شیشه

برای خرید پشم یشه می توانید به سایت شرکت اندیشه عایق آریا www.ayeghariya.com مرا جعه کنید و از قیمت های روز پشم شیشه اطلاع پیدا کنید.


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

کافیه لیست فال ها و طالع بینی ها را در شبکه های زیر داشته باشید
تلگرام سروش روبیکا آی گپ گپ ایتا بله
تلگرام سروش روبیکا آی گپ گپ ایتا بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای bahar-20.com محفوظ است
طراحی و اجرا:bahar-20.com | نقشه سایت