خطرات استفاده از پشم سنگ چیست؟ لیست قیمت و انواع و کاربرد آنها

خطرات استفاده از پشم سنگ چیست؟ لیست قیمت و انواع و کاربرد آنها

پژمان بازغی
عکس و بیوگرافی پژمان بازغی
ترلان پروانه
عکس و بیوگرافی ترلان پروانه

خطرات استفاده از پشم سنگ چیست؟ لیست قیمت و انواع و کاربرد آنها

خطرات استفاده از پشم سنگ چیست؟ لیست قیمت و انواع و کاربرد آنها

پشم سنگ

پشم سنگ یک الیاف نسوز معدنی طیبعت که بر پایه سنگ های آتشفشانی است . که به زبان لاتین Rock wool نام دارد . و به عنوان عایق در انواع صنعت ها استفاده می شود . سنگ بازالت مواد اولیه و اصلی این ماده نسوز طبیعی است . معدنی بودن این الیاف باعث شده در بعضی مواقع به آن mineral wool گفته شود .

پشم سنگ با چند روش با مخلوط سنگ بازالت و سنگ سرباره که از ضایعات فولاد است با دولومیت تشکیل می شود .

پشم سنگ چگونه تولید می شود ؟

تولید پشم سنگ یا عایق معدنی با دستگاه های پیشرفته امروزی انجام می شود. که تولید آن را ساده و کم هزینه می کند. اصول ساده تولید این عایق طبیعی باعث شده کارخانه های زیادی به فکر تولید این عایق با بیشترین ویژگیهای خوب و عالی که می توان تا مثبت 850+ درجه سانتیگراد گرما را تحمل کند ساخته شود .

تولید این عایق به چند روش در کوره های مذاب با گاز و جریان برق انجام می شود.

1-مخلوط سنگ بازالت و دولومیت

2-مخلوط سنگ بازالت و سنگ سرباره

3 نحوه تولید به طور کلی در این روش ها عبارتند از :

1- سنگ بازالت و سرباره در درجه حرارت حدود 1500 درجه سانتیگراد ذوب شده مخلوط می شوند و به صورت سیلیکات مذاب می شود .

2- مواد مذاب از کوره خارج می شود و بر روی چرخنده هایی که با سرعت زیاد می چرخند می ریزد .

3- چرخنده ها مواد مذاب را با سرعت زیاد می چرخاند . ( مانند ریسندگی ) مواد مذاب با هوای گرم و فشرده به الیاف های ریزی به اندازه های 5 تا 8 میلیمتری تبدیل می شود .چسبی در حین تولید به الیافها اضافه می شود . تا از پراکندگی الیاف ها جلوگیری شود

4- الیاف ها از یک کوره پخت که حدود 200 درجه سانتیگراد عبور می کنند. و پرس های سنگین حجم و چگالی عایق را به اندازه کافی در حالت پرس نگه می دارند . تا رزین چسبنده خشک و سخت تا ضخامت محصول حفظ شود .

5-از محصولات پشم سنگ یک آزمایش کلی در برابر حرارت ،مقاومت دربرابر صدا ،کشش و دفع آب صورت می گیرد .

6- در آخر در داخل کیسه قرار می گیرد و بروی آن یک برچسب لیبل مشخصات کالا قرار می گیرد .

انواع پشم سنگ

پشم سنگ در ابتدا به شکل پتو و پانل تولید می شود . اما برای اینکه بیشتر کاربردی تر شوند آنها را به انواع شکل ها و ضخامت و چگالی ها تولید می کنند . در واقع انواع پشم سنگ کار عایقکاری را سریع تر و راحتر کرده است .

انواع آن عبارتند از :

  1. پشم سنگ فویلدار رولی
  2. پشم سنگ تخته ای یا پانلی
  3. پشم سنگ توری دار
  4. پشم سنگ لوله ای
  5. پشم سنگ فله
  6. پشم سنگ هیدرو پونیک

پشم سنگ فویلدار یا رولی لحافی

پشم سنگ فویلدار

پشم سنگ پتویی و یا رولی یک عایق لحافی فویل دار است که از الیاف های ظریف نسوز با انواع روکش های کاغذ کرافت و فویل آلومینیوم و فویل آلوم گلاس تولید می شود . این عایق لحافی با عرض 1.20 متر و طول 10 متر و در انواع ضخامت ها از 5 سانت تا 10 سانت و در چگالی یا دانسیته های 25 ،چگالی 30 و چگالی 50 کیلو گرم در متر مکعب تولید می شود .این عایق اغلب برای عایقکاری های سقف سوله ها و شیروانی ها و همچنین برای عایقکاری های کوره ها با درجه حرارت پایین و در اجاق گازهای فر دار خانگی استفاده می شود .

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی

پشم سنگ تخته ای پشم سنگ تخته ای

عایق پشم سنگ تخته ای یا پانلی یک عایق مکعب شکل است که از الیاف های پشم سنگ که سفت و سخت شده است تولید می شود . که با سطحی صاف و در ابعاد های استاندارد برش می خورد . این عایق پانلی یا تخته ای مخصوص مکانهای صاف مانند دیوار ، کف و سقف خانها است . از این عایق در عایقکاریهای دیوار های بیرونی و داخلی استفاده می شود . طول این عایق پانلی 1.20 متر و عرض آن 60 سانت و در چگالی های 40 ،چگالی 60،چگالی 80، چگالی 100،چگالی 120،چگالی 150 و در ضخامت های 3 سانت تا 10 سانت تولید می شود .

پشم سنگ توری دار

پشم سنگ توری دار

پشم سنگ توری دار یک تشک پشمی مقاو م در برابر حرارت و مخصوصاً کشش و جذب صدای بالا می باشد . این عایق پشم سنگ توری دار با یک توری مش شش ضلعی تولید می شود که گالوانیزه بسیار مقاوم است. عایق پشم سنگ توری دار در عرض 1 متر و 1.20 با طول ها 5 متر و 6 متر و با انواع طول های متفاوت تولید می شود. و در انواع ضخامت ها از 3 سانت تا 10 سانت و با انواع چگالی های 50 ،چگالی 60،چگالی 80،چگالی 100،چگالی 120،چگالی 150 کیلوگرم تولید می شود.

پشم سنگ فله

پشم سنگ فله که تمام انواع محصولات پشم سنگ با این عایق پنبه ای که بسیار انعطاف پذیر است تولید می شود .

پشم سنگ هیدرو پونیک

در واقع مخصوص کشت گیاهان است و از الیاف ها جهت رشد گیاهان استفاده می شود و از پشم سنگ پانلی استفاده می شود و آنها را به بلوک های کوچک برش داده و دانه را درون آن می گذارند از آنجایی که الیاف ها هیچ مواد غذایی درون خود ندارد به آن مواد غذایی اضافه می شود تا گیاه بتواند رشد کند در واقع به آن رزین گیاهی اضافه می شود

معایب پشم سنگ

در زمان نصب و استفاده از آن در هنگام جابجا کردن و یا اقدام به جاگذاری در دیوار ها و سقف ها ذرات و ریز گرد های آن در فضا پخش می شود. که باعث حساسیت و خارش پوست می شود. و از طرفی دیگر وارد مجاری تنفسی شده و مشکل تنفسی ایجاد می کند . پشم سنگ در دراز مدت تا 20 سال دچار اوفت حالت و شکل می شود. ولی الیاف های آن کیفیت خود را از دست نمی دهد . رزین ها از بین رفته و باعث ریزش الیاف ها می شود.در تماس با آب زیاد دچار اوفت کیفیت می شود و خاصیت عایق بودن را از دست می دهد.

قیمت پشم سنگ

قیمت عایق پشم سنگ معمولا بستگی به کیفیت الیاف ها و نوع تولید آن و همچنین انواع روکش های فویل آلومینیوم و کاغذ کرافت بستگی دارد.

برخی ار عوامل قیمت گذاری بر روی پشم سنگ مشخصات فنی آن است که بستگی به ضخامت ، نوع کاربرد، دانسیته یا چگالی، شکل و همچنین نوع برند محصول است. البته حمل و نقل و همچنین نوع بسته بندی نیز تاثیر زیاید بر قیمت محصول می گذارد.

رقابت و همچنین سرویس و خدمات شرکت ها نیز بر قیمت پشم سنگ تاثیر زیادی می گذارد. همه این عوامل و موجودی کالا در بازار فروش و همچنین مقدار خرید از طرف مصرف کنندگان و دیگر صنعت ها نیز بر قیمت پشم سنگ تاثیر گذار هستند. قیمت ارز و یا دلار نیز بر قیمت مواد های وارداتی پشم سنگ نیز تاثیر زیادی دارد .که باعث بالارفتن قیمت عایق های الیافی مانند پشم سنگ می شود.

مرکز فروش پشم سنگ در تهران

مرکز فروش پشم سنگ اغلب د بازار تهران است و مشتریان می تواند با سایت www.ayeghariya.com مراجعه کنند . یا با تلفن های -02133922537 و 02133925408 . با شماره تلفن های 09123103657 تماس بگیرند و از قیمت روز پشم سنگ اطلاع پیدا کنند.

https://ayeghariya.com/%D9%BE%D8%B4%D9%85-%D8%B3%D9%86%DA%AF/


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

کافیه لیست فال ها و طالع بینی ها را در شبکه های زیر داشته باشید
تلگرام سروش روبیکا آی گپ گپ ایتا بله
تلگرام سروش روبیکا آی گپ گپ ایتا بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای bahar-20.com محفوظ است
طراحی و اجرا:bahar-20.com | نقشه سایت