تبليغات
موضوعات


اطلاعات
  

"زندگي تكثير ثروتی است كه نامش محبت است"

 
آموزش روابط زناشويی ، قبل و بعد از ازدواج
دسته:آموزش

چگونه آتش شور و شهوت را دوباره شعله‌ور سازيم؟

زوج‌ها طي روز كه از هم دورند، احساس ميل و نياز به هم مي‌كنند؛ ولي به خانه كه مي‌آيند آن احساس از دست مي‌رود. شوهر سر كار، جاي زنش را خالي مي‌بيند و برانگيخته مي‌شود. او بسيار حيرت مي‌كند كه آن شوق وقت رسيدن به خانه چه مي‌شود. زن نيز شايد احساس كند دلش عشق‌بازي طولاني مي‌خواهد، اما به هنگام رسيدن به خانه همه‌چيز فرق مي‌كند، اثري از آن شور و عشق نيست.

يكي از دلايل، شايد دلخوري‌هاي كوچك بر طرف نشده از جر و بحثي باشد كه روز قبل يا پيش از آن داشته‌اند. شايد مسئله تا حد زيادي هم حل و فصل شده باشد، ولي با دل چه مي‌شود كرد؟

چون سطح احساسات جارو كشيده نشده، گرد و خاك و خاطره‌ي به جا مانده نيز مي‌تواند كار خود را بكند. عدم توافق در هنگام دوري از هم به آساني فراموش مي‌شود؛ اما وقتي به خانه بر مي‌گردند، آن احساس ناخوشايند، به شكل مبهمي بيدار مي‌شود و ناگهان جذابيت را از بينشان محو مي‌كند. از مزاياي شعله‌ور شدن شور و شهوت تأثيرش بر بهبود رابطه است. عشقي كه در رابطه‌ي جنسي اوج مي‌گيرد، گرد و خاك را مي‌شويد و لبه‌هاي ناصاف را هموار مي‌كند.

هرچند بر مبناي قانون مبتني بر تجربه، رابطه بايد برقرار شود تا بتوان از سكس لذت برد؛ گاهي سكس پرمحبت و پر عطوفت مي‌تواند رابطه را به طور فاحشي بهبود بخشد. پذيرش سكس از طرف زن، عشق مرد را نسبت به وي به جريان مي‌اندازد؛‌ و از طرف ديگر، حتي اگر زن سرد هم باشد، پرداختن به سكس با شوهر و احساس عشق مرد در حين رابطه‌ي جنسي باعث ذوب شدن يخ‌ها شده و شور و گرمي سابق را برايش باز مي‌گرداند.

ضمناً، شايد زوج‌ عادت به سكس مرتب نداشته باشند. پس، در هنگام دوري از هم آزاد مي‌شوند كه اميال جنسي خود را احساس كنند، ولي هنگام برگشت به خانه همان عادت هميشگي به سكس نداشتن بر آن‌ها حاكم مي‌شود. يك بار كه سكس جامه‌ي فراموش شدن مي‌پوشد، بدون مهارت‌هاي پيشرفته‌، بازگرداندن آن به حالت عادي مشكل‌تر مي‌شود؛‌ اما با آگاهي از اين كه چه فوت و فن‌هايي مورد نياز است، حتي وقتي شهوت خوابيده،‌ غالباً به آساني مي‌توان آن را دوباره بيدار كرد.

يكي از ساده‌ترين و موثرترين روش‌ها براي شعله‌ور ساختن دوباره‌ي شور و شهوت جنسي، بيرون زدن از خانه و دست زدن به گريز رمانتيك است. شب را در هتل بگذرانيد. از هواي صاف طبيعت و يا منظره‌اي زيبا لذت ببريد. تفريح كنيد. خلاصه، از روزمرگي و هرچيز آشنا و مأنوس گريز بزنيد، مسئوليت‌ها را رها كنيد و به تازگي برسيد. اوقاتتان هر چه در محيط بكرتر و زيباتري بگذرد، برايتان بهتر است.

توصيه مي‌كنم دست كم ماهي يك شب را بيرون از خانه بگذرانيد. اگر رفتن به مكان تفريحي يا شهر مجاور برايتان مقدور نيست، به هتل محلي برويد. گاهي رفتن به تخت‌خواب متفاوت، مي‌تواند بسيار موثر باشد.

به خصوص، زنان براي برانگيخته شدن نياز به تغيير محيط دارند. تغيير آنان را به طور موقت از احساس مسئوليت در قبال خانه و خانواده رها مي‌كند. محيط زيبا دل زن را به روي طراوت و زيبايي دروني‌اش مي‌گشايد.

 

چه موقع بايد گريز زد؟

 

اشتباه مردها اين است كه برنامه‌ريزي براي رفتن به گردش و تفريح را مي‌‌گذارند براي وقتي كه زن آمادگي براي سكس پيدا كند. اين اشتباه بزرگي است،‌ چون گريز و گردش است كه زن را سر خلق مي‌آورد و گرمي را به او برمي‌گرداند. اگر مرد برنامه‌ريزي براي تفريح را تا وقت ميل جنسي يافتن زن به تعويق اندازد، ممكن است انتظارش به پايان نرسد و اوضاع روز به روز بدتر شود.

اگر زن براي مدت طولاني فرصت گريز نيابد و مجالي براي آزادي و بروز احساسات رمانتيكش پيدا نكند، خلق و خويش به طور روزافزوني ضد سكس خواهد شد. خرمن شور و شهوت زن در صورتي شعله‌ي آتش را لمس مي‌كند و به او دوباره احساس زيبا بودن و دوست داشتني بودن دست مي‌دهد كه گهگاهي از زندگي روزمره و مسئوليت‌هاي روزانه خلاص شود. تنها گنجاندن برنامه‌ي تفريح و گردش در جريان زندگي مشترك است كه احساسات رمانتيك زن را سرزنده نگه مي‌دارد.

به هنگام رفتن به تفريح، اين را به خاطر داشته باشيد كه زن شما پيش از يافتن ميل به عشق و عشق‌بازي نياز به صحبت كردن دارد. اگر راه طولاني است، بگذاريد تا در آرامش حرف بزند. زنان، به خصوص، وقت حرف زدن امكان مي‌يابند از استرس رها شده و آن را پشت سر بگذارند.

بعد از چنين سفر طولاني‌اي،‌ زن تمدد اعصاب يافته و به احتمال زياد با روحيه‌ي خوبي به مقصد و تخت‌خواب نو مي‌رسد. به او ناگهان احساس تازه‌اي دست مي‌دهد كه در خانه هرگز دست نمي‌داد. شايد فوراً سكس بخواهد. شايد هم ابتدا دلش هواي پياده‌روي كند يا بخواهد از غذا خوردن لذت ببرد. به هر حال،‌ وقتي احساس كند از او مراقبت مي‌شود، احساس مسئوليت براي مراقبت از ديگران در او متوقف مي‌شود و شهوت دروني‌اش فرصت مي‌يابد تا خود را نشان دهد.

راه ديگر براي ايجاد آرامش در زن، در صورتي كه از خريد خوشش بيايد، بردن او به خريد است. هرچند خريد براي مردان خيلي خسته‌كننده است، اكثر فروشگاه‌هاي زنانه صندلي‌هايي براي مردان دارند كه وقتي زن مشغول آزمودن انواع لباس‌هاست، در آن بياسايند. صرفاً‌ گشت و گذار در فروشگاه و فكر كردن به چيزهايي كه دوست دارد، زن را آرام مي‌كند تا از دلواپسي درآيد و به احساس كردن نيازهاي خود بپردازد. حتي اگر خريد هم نكند، بازهم اين كار برايش سودمند و خوشحال كننده است.

براي زن كاوش درون و كشف خواهش‌ها مفيد است. با اين كار خواسته‌ها و اميال خود را مي‌شناسد و به صراحت فرصت مي‌يابد آنان را تجربه كند. يك خريد كوتاه برايش شايد همين كار را بكند. زن به هنگام خريد نيازها و ميل‌هايش را بيدار مي‌كند  ومجال مي‌يابد به خوشي‌ها گريز بزند.

اگر به زن خوش بگذرد و همه‌چيز را تحسين كند، ممكن است مرد نيز سر حال آيد. وقتي زن از محيط لذت مي‌برد،‌ مرد از نظر عاطفي احساس افتخار كرده و خوشحال مي‌شود. اين حس موفقيت نيز چه بسا مرد را برانگيزد و كاملاً تحريك كند. به اين شكل، با پشت سر نهادن مسائل، زن و مرد مي‌توانند با صميميت به لذت بردن از هم بپردازند.

كسي منكر تأثير رفتار بديع و خودجوش نيست. اگر گريز خودجوشي به دست آيد، بي‌شك مي‌تواند اوقاتي از عشق و عشق‌بازي غيرقابل توصيف را برايمان به همراه داشته باشد؛ ولي غالباً ما چنان مشغول ديگران مي‌شويم يا در برابر ديگران احساس مسئوليت مي‌كنيم كه دست زدن به چنين رفتار غيرمترقبه‌اي برايمان به هيچ‌وجه آسان نيست. از اين رو، گريز زدن برنامه‌ريزي شده هم به عنوان يك برنامه، تحقق‌پذير مي‌شود و هم به زن فرصت بيشتري براي در تماس بودن با اميالش را مي‌دهد و او را مطمئن‌تر مي‌كند كه به آينده با اميد به كاميابي لبخند بزند.

 

* بازگشت به صفحه اول آموزش صحیح روابط زناشویی

 

تبلیغات

The Endمجید در سايت بهار-بيست دات كام    مطالب قبلیصفحه های ديگر

تبليغات


موضوعات


بخش اصلی سایت
آمارتبلیغاتبهاربيست